Videa

Fotografie

Facebook
Žalman & spol. ve Folkových pohlazeních PDF Tisk Email
zalmanPísek - kavárna Divadla Fráni Šrámka. Zkouší tady Pavel Žalman Lohonka se svým novým Spolem, kde vedle baskytaristy Petra Novotného jsou nově obsazeni zpěvačka Michaela Hálková a kytarista Pavel Malina.

Co se to děje u Žalmana ?

Po novém roce odešla Jindřiška a Honza Brožovi a tak jsem přemýšlel, co budu dělat dál a jestli mám už opravdu jít do folkového důchodu, nebo jestli mám hrát dál..... 
Více...
 
Pane Nohavico, folkový písničkáři... PDF Tisk Email
JOG3854ea_Jarek_Nohavica.jpg
Ondřej Bezr 11. února 2012 - zdroj: iDNES.cz
Dnes pouze o jednom dopisu folkové superstar. Před pěti dny zavěsil Jan Žamboch z folkové skupiny Žamboši na svůj web "otevřený dopis Jaromíru Nohavicovi", písničku Pane Nohavico.Pokud vzdáleně titul někomu připomíná Nohavicovu písničku Pane prezidente (mimochodem - z těch "novodobých" - jednu z jeho nejlepších, pronikavou studii osamělosti, stáří a bezmoci), je na správné adrese. Jedná se vlastně o dobromyslnou parodii na známé hudební téma.

"Pane Nohavico, folkový písničkáři, posílám zprávu o tom, co se děje a jak se daří," veršuje Žamboch v úvodu na melodii Nohavicova songu velmi trefnou a přitom vtipnou výpověď o situaci českých muzikantů, stojících mimo hlavní proud kteréhokoli žánru.

Více...
 
Folk žije v Ostravě! PDF Tisk Email
zambosifolkzije V ostravském klubu Parník nastane v pátek 24.února pro  milovníky folkové muziky tak trochu malý hudební svátek. Lze si troufnout říci, že i docela velký svátek...:-) Spojení dvou z nejvýraznějších folkových kapel mladé generace - vsetínských Žambochů a pardubických Marien - se v Ostravě nebo obecně na severu Moravy totiž nestává každý den. Vlastně ani ne každý rok. Už koncert každé z těchto dvou kapel je sám o sobě lahůdka.
Více...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Další > Konec >>

Strana 33 z 33