Videa

Fotografie

Facebook
Folkový oříšek v Café Práh v Brně - 17. ročník PDF Tisk Email

Folkový oříšek17. ročník festivalu Folkový oříšek klepe na dveře. Již o tomto víkendu se v brněnské Cafe Práh uskuteční další ročník  tradičního festivalu, který se poprvé konal v roce 1998, tehdy v Bezbariérovém divadle Barka v Brně. V roce 2011 se festival přestěhoval do Café Práh, kde se koná dodnes. U založení festivalu na začátku stáli David Maroš (Ořešák), který festival organizuje, a Bob David (Žakéři), který název festivalu vymyslel a navrhl mu logo. Během nekolika prvních ročníků se festival vyprofiloval na festival podporující akustické folkové kapely.

Více...
 
Slatiňanský vrabčák a křest CD PDF Tisk Email
Slatiňanský vrabčák
Slatiňanský vrabčák

Slatiňanský vrabčák je menší hudební festival, především v oblasti folkové hudby. Skupina nadšenců tohoto žánru okolo slatiňanského muzikanta a ředitele místní ZUŠ  - Petra Šotty, se asi před jedenácti lety rozhodla, že zkusí uspořádat malý festivák. První ročník se uskutečnil 23.5.2004 v slatiňanské sokolovně za účasti místních a regionální kapel - např. skupiny Pouta, Modrá kref, Chrpa atd.

 
Více...
 
Strunovrat - Chlapec a moře PDF Tisk Email
Strunovrat | Chlapec a moře
Strunovrat | Chlapec a moře

Petr Šotta je ředitelem základní umělecké školy a učitelem hry na kytaru, ale někde v sobě stále skrývá kus kluka s lasturou, který „sní o lodích, co tam za tou duhou plují dál“. Představuje si, jak uprostřed suchozemské České republiky, nad řekou Chrudimkou, touží po městech a ostrovech, kam by se rád vracel. O tom všem zpívá v písni Chlapec a moře, podle které dostalo album své jméno. Naštěstí nejde jen o nesplnitelné touhy. Jiná důležitá píseň, Městečko Cobh, je totiž inspirována skutečným zážitkem z jižního Irska.

 
Více...
 
Folková pohlazení 27.10.2014 PDF Tisk Email

ZubříkDnes jsme se na ďáblickém hřibitově rozloučili se Zubříkem.Vzpomínkový pořad namuzikanta Zbyňka Zubříka Rosendorfa vysílají všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Poslouchejte a vzpomínejte...

 

 
Živák lázeňský s půvabnými Beruškami PDF Tisk Email

1Dovolujeme si vás pozvat do Lázní Bělohradu a to na veřejnou nahrávku koncertu dívčího Folkcountry tria Berušky. Pokud se rozhodnete seznámit se s touhle kapelou a její muzikou a býti účastni veřejné nahrávky, je třeba, abyste se ve čtvrtek 23. října vydali do sálu místních slatinných lázní a tady si od 19.00 užili večer s názvem Živák Lázeňský. Tuhle akci spolopuřádají Městské kulturní středisko Lázní Bělohradu, agentura FOLK ŽIJE!. O natáčení koncertu se postará Český rozhlas Hradec Králové. Záznam potom můžete slyšet 5.11 2014 na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Více...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 33