Videa

Fotografie

Facebook
Zastupovaní


Žalman & Spol. PDF Tisk Email
zalman2013_print_Strnka_1Pavel Lohonka Žalman vystupuje se svojí skupinou v nové sestavě, kde jej od ledna 2012 vedle baskytaristy Petra Novotného nově doprovází zpěvačka Michaela Hálková a kytarista Pavel Malina. Krom stálic repertoáru, bez kterých se vystoupení nemůže obejít, kapela obnovila řadu písní, například Nikdo se nesmál, Sen o Berenice, Po noci přijde noc, Píseň pro čaroděje, Do jedné řeky, Skřivánek, nebo třeba Padly vody. V březnu 2013 vychází CD + DVD se záznamem koncertu v Telči.
Žalman se zapojil do projektu FOLK ŽIJE!, jehož cílem je popularizace tohoto tradičního žánru. Upozornit při tom chce i na mladou folkovou generaci, která zde vyrostla zcela mimo pozornost médií.
"Naprosto obdivuju pořadatele, kteří se rozhodli také pomáhat a dávají prostor folkové muzice. Lidé jako by zapomněli na tu tišší, léty prověřenou muziku. Prověřila ji spousta vynikajících muzikantů a autorů, a proto má právo, aby nezanikla a žila dál. Právě pořadatelé odvádí záslužnou, ale i osvětovou práci, protože v dnešní době, která je velice hektická, je potřeba neustále připomínat, že tu folková hudba je."Pavel Lohonka Žalman
 
 
Marien PDF Tisk Email
obr1

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na spíše na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá i pro starší generace posluchačů.

Diváckou úspěšnost dokazuje nejen mimořádná návštěvnost jejich koncertů a prodej nosičů, ale i statistiky v rádiích a například záznam z koncertu v Českém rozhlase na Youtube vykazuje v krátké době více než 10 000 shlédnutí.  Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, stáli u zrodu hnutí Folk žije!, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice a pro svůj tradiční sound jsou také vyhledávanou doprovodnou kapelou. Spolupracují například s Pavlem Žalmanem Lohonkou a Spirituál kvintetem, doprovázeli   Wabi Daňka, Honzu Nedvěda, Roberta Křesťana, Romana Horkého a další legendy české folkové scény.

V roce 2009 vyšlo debutové album s názvem Krajina v Tobě (Good day records), druhé CD s názvem V půli cesty vyšlo v roce 2012 (Folk Žije!), celkem Marien prodali více než 5500 nosičů. V červnu 2014 době skupina vydala třetí album, nesoucí název Ze Skla. Pro Víťu Troníčka to  je již sedmá převážně autorská deska.

Kapela se v roce 2013 rozrostla o dalšího člena, Zuzanu Mimrovou, talentovanou zpěvačku (skupina Bujabéza, pěvecký sbor Corale) jakožto posilu během mateřské dovolené kmenové zpěvačky Zdeňky Troníčkové. Desáté výročí existence v sezóně 2014 skupina tedy oslavuje v sedmičlenné sestavě se dvěma zpěvačkami, což rozšířilo možnosti repertoáru o dívčí dueta a výrazně pozitivně ovlivnilo barvu vokálu.

www.marien.cz